Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a.s. přijme zdravotního laboranta/laboratorního asistenta.

Pro bližší informace klikněte zde

 

 

Vše, co potřebujete vědět o koronaviru

https://www.iniciativa-snih.cz/o-koronaviru/

https://koronavirus.mzcr.cz/

 

 

 

Doporučení a stanoviska České vakcinologické společnosti ČLS JEP

https://www.vakcinace.eu/novinky

Doporučení pro očkování proti onemocnění covid-19 mRNA vakcínami

 

Online seminář Viry kolem nás a v nás uspořádal výzkumný program Akademie věd ČR (AV ČR) Potraviny pro budoucnost Strategie AV21. Významní čeští vědci na něm představují problematiku virů, očkování proti koronaviru, možnostem posílení vlastní imunity a také změnou vztahu Čechů k jídlu v době pandemie. Shlédnout jej můžete zde

 

PANÁTNÍK OBĚTEM COVID 

www.pamatnikpandemie.cz

 

Nedávno Česká asociace sester obnovila myšlenku vzniku komory nelékařů. Zatím je veřejně dostupný návrh zákona týkající se České komory všeobecných a dětských sester. Ale objevují se informace, že po schválení bude zákon transformován tak, aby platil pro všechna nelékařská povolání. Česká asociace zdravotních laborantů o této problematice intenzivně diskutovala a vydala k této problematice oficiální stanovisko. Další dostupné odkazy k tomuto tématu naleznete zde.

Ve dnech 2 . - 3.12.2019 proběhl v Clarion Congress Hotelu Ostrava 5. sjezd České asociace zdravotních laborantů. Akce se konala pod záštitou FN Ostrava, LF Ostravské univerzity, Městské nemocnice Ostrava a CGB laboratoře, a.s. a mohla se uskutečnit je díky významné podpoře vystavovatelů. Nosná témata "preanalytická fáze" a "diabetes mellitus" přilákala bezmála 160 zdravotních laborantů z celé ČR, přestože jsme sjezd uspořádali v čase adventním. Také společenský program se vydařil, tentokrát jsme si k půlkulatým narozeninám nadělili hudební program v Garage Clubu Ostrava. Přicházející pozitivní zpětná vazba účastníků i partnerů akce je pro nás tím nejlepším poděkováním a současně motivací pro uspořádání dalšího společného setkání. Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na viděnou !
prezídium ČAZL

celý článek k přečtení zde

K 1.9.2017 platí nový zákon 201/2017 Sb., kterým se mění zákon 96/2004 Sb . o nelékařských povoláních. Jednou ze změn je zrušení kreditního systému a vzdělávací akce již nebudou ohodnoceny kredit y. Povinnost celoživotního vzdělávání však zůstává.Česká asociace zdravotních laborantů i nadále nabízí možnost poskytnutí odborné záštity vzdělávacím akcím a bezplatně uděluje souhlasné stanovisko. Pokud máte zájem o udělení souhlasného stanoviska, vyplněnou Žádost o udělení souhlasného stanoviska  spolu s programem zašlete na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Go to top